Nowogardzka Strefa Inwestycyjna - Specjalna Strefa Ekonomiczna

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna - Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zaproszenie do inwestowania w Nowogardzie!

Gmina Nowogard zaprasza inwestorów - Nowogard to miejsce, gdzie można z powodzeniem zainwestować kapitał i rozwijać swoją działalność.
Dysponujemy terenem objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej - w pełni uzbrojony obszar położony jest przy ważnej trasie komunikacyjnej Szczecin-Gdańsk (droga krajowa nr 6), w bliskiej odległości od przejść granicznych, portu lotniczego w Goleniowie oraz bazy promowej w Świnoujściu.

Dodatkowo, przedsiębiorcy liczyć mogą na zwolnienie z podatku od nieruchomości nawet na okres 10 lat. Urząd Miejski w Nowogardzie dodatkowo deklaruje profesjonalną pomoc w procedurach administracyjnych.
Z naszej oferty już skorzystały firmy takie jak: Press Glass (największy w Polsce producent szyb zespolonych, Graphic West (duński producent tekturowych opakowań leków i urządzeń medycznych) oraz Hjort Knudsen (duński wytwórca mebli tapicerowanych).

„W imieniu Gminy Nowogard serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do zainwestowania w Nowogardzie – gwarantuję Państwu pełną współpracę i pomoc we wszystkich aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.”  

 
 Burmistrz Nowogardu Robert Czapla

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą inwestycyjną Gminy Nowogard

Położenie Nowogardu przy ważnej trasie komunikacyjnej Szczecin-Gdańsk (droga krajowa nr 6), w bliskiej odległości od przejść granicznych, portu lotniczego w Goleniowie oraz bazy promowej w Świnoujściu, jest jednym z podstawowych walorów gospodarczych miasta i gminy.

Niezwykle ważny jest także całkowity brak zagrożeń ekologicznych, co m.in. wynika z funkcjonowania miejskiej oczyszczalni ścieków oraz Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami. Warto dodać, że w mieście działają podstawowe instytucje publiczne, w tym filie urzędów powiatowych oraz banki.

Gmina Nowogard jako partner Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej posiada teren inwestycyjny o powierzchni 20,19 ha, położony przy drodze krajowej nr 6, bezpośrednio przylegający do węzła komunikacyjnego obwodnicy Nowogardu. W planie zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest na działalność produkcyjną, magazynową i zabudowę usługową.

Przedsiębiorcy podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości od 35% do 55% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub dwuletnich kosztów pracy.

Uchwałą Rady Miejskiej Nr IV/18/11 z dnia 26 stycznia 2011r. przedsiębiorcy tworzący nowe miejsca pracy związane z nowymi inwestycjami na terenie gminy Nowogard są zwolnieni z podatku od nieruchomości. Zwolnienie z podatku od nieruchomości przysługuje przedsiębiorcom, którzy utworzą miejsca pracy w okresie do 3 lat od daty zakończenia inwestycji.

Przedsiębiorco!

Decydując się na inwestowanie w Nowogardzie, wybierasz:

1

Zwolnienie z podatku CIT

zwolnienie z podatku CIT w ramach działalności w specjalnej strefie ekonomicznej,
2

Zwolnienie z podatku od nieruchomości

zwolnienie z podatku od nieruchomości
3

Pomoc Urzędu Miejskiego

pomoc Urzędu Miejskiego w procedurach administracyjnych
Client 1
Client 2
Client 3